Biplan

Project Description

Loading...

Biplan‘ai – lyriški, bet nepamirštantys rokenrolo, todėl niekada neverčiantys nuobodžiauti. Jau porą dešimtmečių aktyviai gerbėjus lepinanti grupė „Biplan“ yra ne tik viena ilgiausiai be pertraukos gyvuojančių Lietuvos grupių, bet ir viena populiariausių lengvojo roko grupių apskritai. Jų dainas
girdėję – ne vienas, ne vienas gali ir jas užtraukti drauge.

Susikūrusi 1995 metais „Biplan“ yra viena populiariausių Lietuvos lengvojo roko grupių iš
Vilniaus. Po mėginimų muzikuoti grupės tramplinu į sėkmę tapo pasirodymai 1996 metų Blogiausių grupių festivalyje ir „Roko marše“. 1997 metais grupė išleido debiutinį albumą „Banzai“. Antrasis muzikantų albumas „Braškės“ buvo išleistas 1998 metais ir pažėrė tokius hitus, kaip „Labas rytas“, „Ketvirtadienis“, „Nupiešiu“, „Londone“. Albumas buvo pripažintas geriausiu metų albumu „Bravo“ muzikiniuose apdovanojimuose, o „Biplan“ tapo geriausia roko grupe bei geriausia metų grupe „Radiocentro“ rinkimuose.

Ir tai – tik pradžia. Po to sekė ypatinga grupės sėkmė, daugybė apdovanojimų, ne kartą tapo metų grupe, o „Biplan“ koncertai iš Lietuvos persikėlė į Anglijoją, Prancūziją, Vokietiją, Ukrainą, Rusiją, Albaniją. 2015 metų vasario 16 dieną ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas Maksimas Melmanas, kaip įvardinta apdovanojimą įteikusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės dekrete – „Lietuvos roko grupės „Biplan“ lyderis, vokalistas, gitaristas, muzikos ir tekstų autorius, aktyvus akcijos Ukrainai palaikyti Lietuvoje ir Ukrainoje dalyvis“.

LEIDINIAI