Rasabasa

(LIETUVA / NORVEGIJA)
 
RASA BUBULYTE – vokalas, klavišiniai
SNORRE BERGERUD – gitaros, sintezatoriai, prodiusavimas
BJORN HOLMESLAND – gitarossintezatoriai
NILS BOGEN – bosinė gitara, sintezatoriai
SINDRE SKEIE – mušamieji, perkusija
GABRIELĖ TAMUTYTĖ – pritariantysis vokalas, klavišiniai

Šiuo metu tai viena labiausiai intriguojančių naujų grupių, kurios muziką būtų sudėtinga priskirti vienam žanrui. Viskas, ko klausosi Rasabasa nariai, susilieja į vieną visumą ir virsta itin įdomiu muzikiniu audiniu. Ši lietuviškai norvegiška balso ir melodijos sintezė netelpa net į tokių skirtingų žanrų kaip post rock ar synth pop rėmus. Atsisakydami nusistovėjusių žanrų kanonų, grupės nariai sujungia tai, ką penkios skirtingos sielos gali sukurti ir dešimt rankų atlikti.

Po to, kai kiekvienas iš jų jau buvo išleidę keletą albumų, daugybę EP ir singlų, lietuvė Rasa ir norvegai Snorre, Sindre, Nils bei Bjorn susitiko Liverpulyje, kur 2009 m. ir gimė Rasabasa.

Rasabasa 2011 m. rudenį išleido muzikos kritikų puikiai įvertintą EP „1.“ ir 2012 m. muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. buvo pripažinta geriausia alternatyvios muzikos grupe Lietuvoje. Gegužę Rasabasa išleido savo antrąjį EP ir pradėjo aktyviai koncertuoti Lietuvoje ir už jos ribų.

Šiuo metu tai yra intelektualiausia pop muzika Lietuvoje” – ore.lt. 9/10

„EP „1.“  – Rasos entuziazmas, nepakartojamas balsas, lydimas profesionalaus skandinaviško norvegų muzikantų sukurto skambesio. Tai vienas pačių geriausių pastarųjų metų albumų, pasirodžiusių Lietuvoje.“  – gruodas.net 13/13

„Dainose skambančios kiekvieno grupės nario unikalios muzikinės idėjos paverčia EP „1” klausymą žaviu patyrimu.” – nymusikkhverdag.blogg.no

Nuorodos:

Oficiali svetainė: www.rasabasa.com/
Facebook: http://www.facebook.com/#!/pages/Rasabasa/148448261940694
Youtube: www.youtube.com/user/rasabasaofficial
Vimeo: http://vimeo.com/rasabasa
Soundcloud: www.soundcloud.com/rasabasa

By |September 4th, 2012|Comments Off on Rasabasa

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: