LT United

Specialiai dalyvavimui „Eurovizijos“ dainų konkurse suburtos grupės „LT United“ kūrinys „We Are the Winners“ susidomėjimo sulaukė iš karto, kai tik buvo įregistruotas dalyvauti šio konkurso nacionalinėje atrankoje 2005 m. pabaigoje. „LT United“ įkūrė penki muzikantai Andrius Mamontovas, Saulius „Samas“ Urbonavičius, Viktoras „Vee“ Diawara, Arnoldas Lukošius ir Eimantas Belickas, kiek vėliau prie jų prisijungė Marijonas Mikutavičius.

Muzikos kritikai „LT United“ buvo lyginami su Lietuvos krepšinio rinktine. 2001 metais „Eurovizijos“ finale Kopenhagoje dalyvavusio Viktoro Diawaros nuomone, nors „Eurovizijai“ kasmet sukuriama daug kūrinių, tačiau dainos „We Are the Winners“ sumanymas yra unikalus. „Šu šia daina Lietuva bus pastebėta televizijos žiūrovų“, – sakė Viktoras Diawara, su „Skamp“ užėmęs iki tol aukščiausią vietą iš visų „Eurovizijos“ konkursų, kuriuose dalyvavo lietuvių atlikėjai. Vėlesni įvykiai parodė, kad taip ir atsitiko.

„LT United“ atliekamas kūrinys „We Are the Winners“ didele persvara laimėjo nacionalinės atrankos finalą Lietuvoje ir atstovavo šiai šaliai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Grupė kreipėsi su netradiciniu prašymu į Europos radijo stotis, kad jos netransliuotų šio kūrinio iki „Eurovizijos“ konkurso. 51-ąjame „Eurovizijos“ dainų konkurse gegužės 20 dieną vykusiame Graikijoje, Atėnų olimpiniame sporto komplekse, „LT United“ kompanija, prieš tai pusfinalyje užsitikrinusi dalyvavimą finale, užėmė šeštą vietą.

Po šio pasirodymo „LT United“ surengė koncertus ir pasirodymus Lietuvoje, Kroatijoje, Islandijoje (šis koncertas įvyko jame garbės nario teisėmis dalyvaujant Algirdui Kaušpėdui), Ukrainoje ir Airijoje. Per kelias savaites vos tik išleistas kompaktinis singlas „We Are the Winners“ Lietuvoje tapo platininiu ir taip pat buvo išleistas Suomijoje. Šią dainą per savo koncertą Briuselyje dainavo ir britų atlikėjas Robbie Williamsas.

2007 metais „LT United“ su savo koncertu aplankė JAV ir nutraukė tolimesnę veiklą.

By |May 4th, 2012|Comments Off on LT United

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: