Lemon Joy

Sudėtis:
Igoris Kofas (vokalas, gitara, programavimas, tekstai, muzika)
Oleg Alen Diker (gitara, klavišiniai)
Vainius Šimukėnas (bosinė gitara)
Rytis Rutkauskas (mušamieji)

Grupė „Lemon Joy“ susikūrė devyniasdešimtųjų pradžioje. Pirmasis grupės pavadinimas buvo „Etaž-3“. Karjeros pradžioje grojo gitarinę muziką, tačiau vėliau pasinėrė į elektroninį skambesį, kuriam muzikantai ištikimi iki šiol.

Pirmasis grupės, kuri tuo metu vadinosi „Lemon’s Joy“, koncertas įvyko 1996 metų kovą Kaune kartu su folkroko grupe „Airija“. Tais pačiais metais laimėjo pirmą vietą „Blogiausių grupių festivalyje“, grojo „Roko maršas per Lietuvą ’96“ ir išleido debiutinį albumą „Glostyk“.

1997 metais – „Bravo“ statulėlė už geriausią debiutą, pasirodymas festivalyje „Rock Summer“ Taline. Išleisti albumai „Super“ (1998) ir „Mylėt tave taip beprotiška ir keista“ (1999). 2000 metais „Lemon Joy“ Vilniaus „Žalgirio“ stadione pasirodė su britų grupe „Pet Shop Boys“ jų turo „Nightlife“ metu.

2001 metais Igoris Kofas „Bravo“ apdovanojimuose pripažintas geriausiu vokalistu. Tais pačiais metais pasirodė „Lemon Joy“ perdainuotų dainų albumas „REstart“. 2004-ųjų pradžioje išleistas rinktinis albumas „Electropop“.

Naujų dainų įrašymas užtruko penkerius metus ir 2006 metais grupė sugrįžo su kritikų išliaupsintu albumu „1210“, iš kurio išpopuliarėjo dainos „Ne apie mus (Koks pašėlęs tempas)“„Pirmosios gėlės (Baltoj tyloj)“„Ten kur mylėjau“ ir anksčiau išleistas kūrinys „Ar verta laukt, kol užsidegs žalia šviesa“. Šiame albume Igoris Kofas įgyvendino seną svajonę įrašyti duetą su Andriumi Mamontovu (dainoje „Toli“).

2011 metais pasirodęs albumas „Stebuklas“ padovanojo vieną didžiausių hitų grupės karjeroje „Kažkada“, taip pat „Nekęsk manęs dar stipriau“ ir ilgainiui tapo auksiniu albumu. 2014 metais „Lemon Joy“ surengė dvidešimtmečio turą, kurį lydėjo itin sėkmingas radijo singlas „Ylang Ylang“.

Igoriui Kofui įklimpus į alkoholio problemas ir atsidūrus ligoninėje, grupės ateitis atrodė miglota, tačiau išsisprendusi problemas grupė 2016 metais ryžtingai atsitiesė su nauju albumu „Willkommen“, iš kurio hitais tapo kūriniai „Be atšvaitų“, „Willkommen“, „Mūsų nepakeis“.

Už dainą „Be atšvaitų“ grupė laimėjo M.A.M.A. apdovanojimą, kaip grojamiausią portalo „Pakartot.lt“ 2016 metų kūrinį. 2017 metų vasario-balandžio mėnesiais „Lemon Joy“ surengė daug dėmesio sulaukusį albumo „Willkommen“ pristatymo turą, kurio metu įvyko ir didžiausias grupės solinis koncertas Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

„Lemon Joy“ hitų sąraše taip pat yra dainos „Mylėt tave taip beprotiška ir keista“, „Karolis“, „Balta meilė“ (su Irma), „Hey duok man žodį“, „Ką tu matei jo akyse“, „Geltoni krantai“, „Pamiršk mane“  ir daugybė kitų. Taip pat septyni sėkmingi albumai, išleisti su pop scenai nebūdingomis ilgomis pertraukomis.

Grupė kartais pasirodo ir „tamsiosios muzikos“ festivaliuose, kur atlieka į platesnei auditorijai skirtų pasirodymų programas nepatenkančius kūrinius. Du kartus – 2006 ir 2011 metais – „Lemon Joy“ Vilniuje koncertavo su vokiečių elektroninės muzikos romantikais „Camouflage“.

——

Diskografija:
Glostyk, 1996 // Super, 1998 // Mylėt tave taip beprotiška ir keista, 1999 // REstart, 2001 // Electropop, 2004 // 1210, 2006 // Stebuklas, 2011 // Willkommen, 2016

www.facebook.com/grupelemonjoy

By |September 6th, 2012|Comments Off on Lemon Joy

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: