Krambambulya (BY)

Viena garsiausių ir populiariausių Baltarusijos grupių „Krambambulya“ susibūrė 2001 metais, išleido septynis albumus ir išpopuliarėjo ne tik gimtojoje šalyje, bet ir Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje, Čekijoje.

Grupės pavadinimas kilo nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais gyvavusio alkoholinio gėrimo iš medaus ir prieskonių (žr. nuorodas apačioje).

„Krambambulya“ atlieka poproko stiliaus muziką su punk ir folk stilių įtakomis, o savo dainų tekstuose ironizuoja postsovietinės visuomenės gyvenimo temomis. Todėl valstybei uždraudus koncertuoti gimtojoje Baltarusijoje, grupė aktyviai tęsia pasirodymus kaimyninėse šalyse.

Naujausią (2011 m.) dvigubą grupės albumą „Drabadzi Drabada“ pirmiausia galima apibūdinti kaip skambų folkroką. Šiame albume įrašyti įvairių Europos tautų – kroatų, prancūzų, vokiečių, italų, airių, slovėnų ir kitų – liaudies kūriniai: perdainuoti baltarusiškai pirmame diske ir originalo kalba antrame. Šiame albume naujai suskambo ir lietuviški „Ant kalno mūrai“ (baltarusiškas pavadinimas – „Mur na pagorku“).

Grupės nariai:

Lyavon Volski – vokalas/gitara
Ales-Francishak Myshkievich – bosas/vokalas
Pauliuk Rys – gitara/vokalas
Algierd Garus – gitara/vokalas
Siarzhuk Shtender – būgnai/vokalas
Radek Sasnoucau – trimitas/vokalas
Kastus Karpovich – trombonas/vokalas

Diskografija:
Застольны альбом (2002) // Крамбамбуля-1 1/2: Каралі раёну (2003) // Радыё Крамбамбуля 0,33 FM (2004) // Сьвяточная (2007) // The Best albo Belarusian Disco (2007) // Раз-два-тры – усе за стол! (2010) //Drabadzi-drabada (2011)

Oficialus Krambambulya tinklapis: http://www.krambambula.by/
Krambambulya Vikipedijoje: http://ru.wikipedia.org/wiki/Крамбамбуля_(группа)

By |September 1st, 2012|Comments Off on Krambambulya (BY)

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: