Jurga

2005 metais savo solinę karjerą pradėjusi Jurga tapo viena populiariausių ir geriausių visų laikų Lietuvos dainininkių, yra laimėjusi prestižiškiausius apdovanojimus tarp Lietuvos atlikėjų užsienyje. 2007 m. rudenį Miunchene vykusiuose MTV Europos muzikos apdovanojimuose Jurga apdovanota geriausios Baltijos šalių atlikėjos statulėle, prieš tai tų pačių metų vasarą laimėjusi Baltijos dainų festivalio Švedijoje „Grand Prix“.

2005 m. rudenį, prodiusuojama vieno žymiausių Lietuvos atlikėjų Andriaus Mamontovo ir muzikos vadybos kompanijos M.P.3, Jurga išleido savo debiutinį albumą „Aukso pieva“ ir sulaukė milžiniškos sėkmės. Albumas „Aukso pieva“ išpirktas platininiu tiražu (arti 25 000 vnt.), šio albumo kūriniai „Nebijok“, „Aukso pieva“, „Aš esu tiktai jei tu esi“, „Galbūt“ ir „Saulė vandeny“ tapo radijo stočių favoritais. Debiutinis Jurgos hitas „Nebijok“ išrinktas populiariausia 2005-ųjų lietuviška daina.

Už solinę veiklą Jurga savo šalyje laimėjo visus įmanomus apdovanojimus – geriausios atlikėjos, geriausio albumo, geriausios metų dainos, geriausio debiuto, populiariausios dainos ir kitose nominacijose.

2006 metų rudenį Jurgos dainos licencijuotos pasaulyje populiariose interneto svetainėse „iTunes“, „Napster“, „eMusic“, „Amazon“, „Musicnet“, „Virgin Mega“ ir kitose. Jurgos muziką tapo galima įsigyti bet kurioje pasaulio šalyje.

2007 metų pavasarį išleistas antrasis Jurgos albumas „Instrukcija“, kurį prodiusavo Linas Rimša, Vee Diawara ir Mario Basanovas, per dvi savaites tapo auksiniu.  Pristatydama naująjį albumą Jurga surengė didžiausią koncertinį turą Lietuvos istorijoje – beveik šešiasdešimt gyvos muzikos koncertų ir pasirodymų šešiose šalyse (tarp jų du koncertai Afganistane), trijuose kontinentuose.

Iš albumo „Instrukcija“ pasirodė net du kompaktiniai singlai (su vaizdo klipais) „5th Season“ ir „Sandman‘s Child“ – vienintelis toks atvejis Lietuvos muzikos istorijoje per pastarąjį dešimtmetį. Metų sandūroje Jurgai kartu su naujais muzikiniais apdovanojimais įvairiuose rinkimuose atiteko ir Metų moters bei Metų tolerancijos titulai.

2008 metais Jurga pirmoji iš Lietuvos atlikėjų su savo daina „5th Season“ pasiekė Nr.1 hitą užsienyje – Vengrijoje. Gegužės mėnesį knygynuose pasirodė Jurgos parašyta „Pasaka apie Slieką ir jo draugą Pašiauštą“, po kelių savaičių Jurga surengė bendrą pasirodymą su pianistu Petru Geniušu, kuriame į vientisą skambesį supynė popmuziką ir klasiką. Liepos mėnesį Jurga svečio teisėmis pasirodė islandų dainininkės Björk koncerte.

2009 metų vasarą surengusi specialius pasirodymus festivaliuose „Be2gether“ Lietuvoje ir „Positivus“  Latvijoje (su Sinead O’Connor ir Peteriu Doherty) Jurga rudenį išleido savo trečiąjį albumą „+37° (Goal of Science)“, kurio dainos „Tyliai“, „Running“ ir „Rykliai ir vilkolakiai“ dar iki pasirodant albumui spėjo sulaukti radijo stočių dėmesio.

2010 metais tarp valstybinių švenčių – Mindaugo karūnavimo ir Žalgirio mūšio 600 metų sukakties – buvo pristatytas Lietuvai skirtas Jurgos vaizdo klipas „Seniai toli“, paremtas Lietuvos istoriniais įvykiais.

Prieš pradėdama solinę karjerą Jurga 2002 metais dalyvavo Baltijos šalių atlikėjų konkurse „Fizz Super Star“, kuriame tapo finaliste, tais pačiais metais Jurgos Dingau pseudonimu įrašė savo hitą „Nakties vizija“, o 2004 metais atliko pagrindinius vaidmenis lietuviškuose roko miuzikluose „Tadas Blinda“ bei „Ugnies medžioklė su varovais“. Jurgos balsą taip pat pamėgo Lietuvos teatro bei kino režisieriai.

——

Diskografija:
Aukso pieva, 2005 (specialus leidimas su natomis ir akordais, 2008) // Instrukcija, 2007 // +37° (Goal of Science), 2009 // Prie žalio vandens, 2010

My Space:
www.myspace.com/jurgamusic

By |May 5th, 2012|Comments Off on Jurga

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: