InCulto

Jau nebeegzistuojanti grupė „InCulto‟ (iširo 2011 metų sausio mėnesį) susikūrė 2003 metų pavasarį, tuo metu ją sudarė trys nariai – kolumbiečių kilmės Jurgis Didžiulis (vokalas, gitara), Aurelijus Morlencas (bosinė gitara) ir Norbertas Gaulia (programavimas). Po debiutinio grupės albumo „PostSovPop‟ pasirodymo 2005 metais, „InCulto‟ tapo Lietuvos televizijos Top 10 metų grupe ir buvo pristatyta kelioms „Radiocentro‟ nominacijoms, kur laimėjo apdovanojimą už geriausią neformatą.

2006 metais „InCulto‟ dalyvavo „Bravo‟ apdovanojimuose, o jų vaizdo klipas „Boogaloo‟ tapo pirmuoju lietuvišku vaizdo klipu, grojamu per „MTV Baltic‟. Tais pačias metais grupė buvo tarp pretendentų MTV Best Baltic Act nominacijoje.

Antrasis grupės albumas „Marijos žemės superhitai‟ buvo išleistas 2007 metais. Daina „Pasiilgau namų‟ buvo tarp pretendentų „Radiocentro‟ apdovanojimuose kaip geriausia metų daina. Tačiau labiausiai „InCulto‟ išgarsėjo savo koncertine veikla. Su turu „Odisėjos po Marijos Žemę‟ grupė aplankė didžiąją dalį Lietuvos, taip pat Švediją, Latviją, Rusiją, Lenkiją, Ukrainą, JAV.

Pasak „InCulto‟, „muziką mes suprantame kaip mainus tarp muzikantų ir publikos: tai – energetiniai mainai, kurie dar yra ir šiek tiek seksualūs‟. 2009 metais grupės lyderis Jurgis Didžiulis įgyvendino dar vieną electro-rock projektą TWNKL bei atliko pagrindinį vaidmenį legendinėje roko operoje „Jėzus Kristus superžvaigždė‟.

Grupė du kartus dalyvavo nacionalinėje atrankoje į tarptautinį dainų konkursą „Eurovizija‟. 2006 metais su daina „Welcome to Lithuania‟ užėmė 2-ą vietą (nusileidę „LT United‟), o 2010 metais vienbalsiai komisijos ir žiūrovų (sulaukė 23 767 balsų) sprendimu buvo išrinkti atstovauti Lietuvai 55-ąjame „Eurovizijos“ dainų konkurse Osle su daina „Eastern European Funk‟. Surengę didžiausias iš visų konkurse dalyvavusių šalių reklamines gastroles Lietuvos atstovai nepateko į konkurso finalą – nors žiūrovai savo balsavimu buvo išreiškę norą matyti grupę finale, koją pakišo komisijos vertinimai.

Ruošdamasi pasirodymui „Eurovizijoje“ grupė išleido mini albumą „Eastern European Funk EP“. Per 2010 metus muzikantai aplankė net 17 šalių, iš jų 15-oje nusidriekė reklaminės „InCulto ACME Eurovision Tour“ gastrolės. Iš viso per savo karjerą grupė surengė apie 700 pasirodymų.

Metų pabaigoje išleidę savo trečiąjį studijinį albumą „Closer Than You Think“ ir surengę koncertines gastroles po Lietuvą „Arčiau tavęs“, muzikantai paskelbė apie grupės pabaigą. „Esame nuveikę didelį darbą – šiemet apvažiavome visą Europą ir Lietuvą. Grupė ką tik išleido savo geriausią albumą, tad kūrybinės ambicijos yra įgyvendintos, dabar norisi padaryti kažką naujo ir kitokio“, – sakė vienas grupės įkūrėjų, boso gitara grojantis Aurelijus Morlencas.

Paskutinė grupės „InCulto‟ sudėtis buvo tokia: Jurgis Didžiulis (vokalas, gitara), Aurelijus Morlencas (bosas, pritariamasis vokalas), Jonas Narbutas (būgnai), Laurynas Lapė (trimitas), Jievaras Jasinskis (trombonas) ir Algirdas Drėma (programavimas, efektai, kt.).

Inculto / inkoolto kilmė – isp. būdvardis 1. neišsilavinęs, neišauklėtas arba be kultūros 2. neturintis konkrečios ar tam tikros kultūrinės įtakos, taip pat 3. „in‟ ir „cool‟ – angliškai „kietas‟, kietame 4. daiktavardis – In’o kultas.

——

Diskografija:
PostSovPop, 2005 // Marijos žemės superhitai, 2007 // Closer Than You Think, 2011

My Space:
http://www.myspace.com/incult0

 

 

By |May 10th, 2012|Comments Off on InCulto

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: