Biplan

Sudėtis:
Maksas Melman (vokalas, gitara)
Olegas Aleksejevas (gitara, pritariantis vokalas)
Serge Grey (bosinė gitara, pritariantis vokalas)
Aleksandr Kazakevič (mušamieji)

Susikūrusi 1995 metais „Biplan“ yra viena populiariausių Lietuvos lengvojo roko grupių iš Vilniaus. Pradinėje grupės sudėtyje buvo 4 muzikantai: Maksas Melmanas (vokalas, gitara, akustinė gitara), Olegas Aleksejevas (gitara, vokalas), Artiomas Myškinas (bosinė gitara, vokalas) ir Viačeslavas Aleksejevas (mušamieji). 2002 metais vietoje V. Aleksejevo prie mušamųjų sėdo Aleksandras Kazakevičius, o 2005 metais A. Myškiną pakeitė Seržas Grėjus (bosinė gitara, klavišiniai, vokalas).

Po mėginimų muzikuoti grupės tramplinu į sėkmę tapo pasirodymai 1996 metų Blogiausių grupių festivalyje ir „Roko marše“. 1997 metais grupė išleido debiutinį albumą „Banzai“.

Antrasis muzikantų albumas „Braškės“ buvo išleistas 1998 metais ir pažėrė tokius hitus, kaip „Labas rytas“, „Ketvirtadienis“, „Nupiešiu“, „Londone“. Albumas buvo pripažintas geriausiu metų albumu „Bravo“ muzikiniuose apdovanojimuose, o „Biplan“ tapo geriausia roko grupe bei geriausia metų grupe „Radiocentro“ rinkimuose.

1999-ieji žymėjo grupės karjeros pradžią NVS šalyse. Rusiškai įrašyta daina „S dobrym utrom“ tapo milžinišku hitu NVS teritorijoje, su „biplanais“ scena dalinosi ryškiausi šio regiono atlikėjai, grupė pasirodė grandioziniame festivalyje Ukrainoje „RocKiev“, buvo išleistas rusiškai rinkai skirtas albumas „Blondinkam“.

Po 2000 metais išleisto albumo „Jazz‘e tik merginos“ (2001 metais pasirodė rusiškas šio albumo atitikmuo „V jazz’e tolko devuški“), padovanojęs hitus „Kino filmai“ (rus. „Kinosny“) ir „Čiao bambino“. Tais pačiais metais „Biplan“ grojo viename didžiausių Rusijos festivalių „Maksidrom“ ir Kosovo bei Albanijos muzikos festivaliuose.

2003 metais „Biplan“ kartu su Svaru iš „G&G Sindikato“ įrašė dainą „1005b“, kuri buvo įtraukta į Rimo Bružo dokumentinį kino filmą IX fortas. Pabėgimas iš pragaro”.

2005 metais „Biplan“ išleido ketvirtą studijinį grupės albumą „Chuligans“, kartu su hitais „Šok ir nesustok“, „Sexodromai“ (skirtą kovai prieš AIDS) ir „Taxi“. 2007 metais grupė aktyviai koncertavo Anglijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje.

Po šio albumo sekė 2008 metais duetu su Karina įrašytas hitas „Aš be tavęs ne aš“. 2009 metais pasirodė kiek pakitusio skambesio brandus albumas „Nuodai P.S. Lyg paskutinį kartą“, padovanojęs hitus „Jūros gilumos akių mergaitė“, „Nuodai“, „Ar lauksi?“ ir jau minėtą „Aš be tavęs ne aš“. Tais pačiais metais „Biplan“ „Radiocentro“ rinkimuose gavo „Geriausios roko grupės“ apdovanojimą ir AGATA duomenimis „Biplan“ tais metais tapo antrą kartą (po 2002 metų) grojamiausia grupe Lietuvoje.

2012-ųjų vasarą grupė išleido EP „Meilė“, į kurią sudėjo per laikotarpį nuo ankstesnio albumo įrašytus radijo singlus „Ji sako“, „Fizika“, „Plius/Minus (Viskas bus gerai)“ ir neskelbtą dainą „Meilė“ bei kelis remiksus. Taip pat šį albumą ir ankstesnius albumus „Chuligans“ bei „Nuodai“ išleido skaitmeninėse interneto parduotuvėse visame pasaulyje, su koncertais aplankė JAV ir Airiją.

Rudenį grupė išleido rusišką albumą „Plius/Minus“, įrašytą lietuviškų albumų „Nuodai“ ir „Meilė“ pagrindu, ir surengė koncertus Kijeve, Maskvoje, Sankt Peterburge, o po kelių mėnesių Minske, Daugpilyje bei Jaltoje.

2013 metų pradžioje „Biplan“ vėl tapo viena grojamiausių grupių Lietuvoje pagal AGATĄ. Vasario mėnesį visiškai nauja grupės daina „Amore“ buvo įtraukta į kino filmo „Valentinas vienas“ garso takelį ir tapo Nr.1 daugelyje Lietuvos radijo stočių. Šio kūrinio vaizdo klipas surinko arti 2 milijonų „YouTube“ peržiūrų ir tapo žiūrimiausiu internete grupės vaizdo klipu.

Pavasarį „Biplan“ surengė akustinį „Amore“ koncertų turą Lietuvoje ir Norvegijoje su baigiamuoju koncertu Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje, birželį išvyko į gastroles Ukrainoje, liepą koncertavo didžiausiame Baltarusijos muzikos festivalyje „Most“ ir didžiausiame Rusijos muzikos festivalyje „Našestvije“.

2013 metų vasarą grupė savo hitą „Amore“ įrašė ukrainiečių kalba (kiek vėliau rusiškai, o 2014 metų vasarį pristatė ir baltarusišką šios dainos versiją), Lietuvoje pristatė naujausias savo dainas „O mes prie jūros“ bei „Sapnų gaudyklė (Hey Ya Ho)“. 2014 metais į kino filmo „Valentinas už 2rų“ garso takelį pateko daina „O mes prie jūros“. Gegužės mėnesį grupė buvo Gatvės muzikos dienos ambasadore Kijeve, Ukrainoje.

2014 metų birželį „Biplan“ radijo stotims pristatė dainą „Kapitonai“. Ši daina tapo pačiu populiariausiu per visą istoriją „Biplan“ kūriniu Klaipėdoje, radijo stotyje „Laluna“, kurios tope net šešias savaites išbuvo Nr. 1.

Rudenį grupė išleido pirmąjį per penkerius metus (ir šeštąjį diskografijoje) studijinį albumą „Visi keliai veda prie jūros“ ir radijo singlą „Iš taško A“. Šis albumas pasirodė lapkričio 19 dieną ir per vieną dieną tapo populiariausiu „Biplan“ albumu interneto parduotuvėje „iTunes“. Albumo pristatymo koncertą „Biplan“ surengė Vilniaus „Lofte“, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Dainą „Iš taško A“ grupė atliko „Lietuvos talentų“ superfinale, laidoje „Supermiestas“, Lietuvos sportininkų apdovanojimuose ir muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. Sausio mėnesį grupė išleido dar vieną šio albumo radijo singlą „Už laisvę!“.

2015 metų vasario 16 dieną ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas Maksimas Melmanas, kaip įvardinta apdovanojimą įteikusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės dekrete – „Lietuvos roko grupės „Biplan“ lyderis, vokalistas, gitaristas, muzikos ir tekstų autorius, aktyvus akcijos Ukrainai palaikyti Lietuvoje ir Ukrainoje dalyvis“.

2015 metų pabaigoje grupė išvyko į jubiliejinį dvidešimtmečio turą „Biplan 20!“, aplankydama Kauną, Vilnių, Panevėžį, Šiaulius ir Klaipėdą. Šiai progai „biplanai“ prikėlė savo seną hitą „Kino filmai 2015“, kurį įrašė lietuvių ir rusų kalbomis kartu su aktore Agne Ditkovskyte.

Kovo 11 proga grupė surengė solinį koncertą Klaipėdoje „Švyturio“ arenoje, į kurį susirinko apie 7 tūkstančius žiūrovų. Gegužės mėnesį grupė išleido koncertinį dvidešimtmečio albumą „Biplan 20!“. Vasarą grupė koncertavo festivalyje „Atlas Weekend“ Kijeve. Metų pabaigoje grupė nustebino įrašiusi legendinės dainos „Kalėdų eglutė“ naują versiją.

2018 metais grupė sugrįžo su naujais singlais „Meilė nesibaigia“ ir „Tavęs visi pasiilgo“, kuriais paskelbė šiemet išleisianti naują albumą. Pavasarį muzikantai surengė albumo „Braškės“ dvidešimtmečio turą ir šį albumą perleido vinilo plokštele.

Diskografija:
Banzai, 1997 // Braškės, 1998 // Jazz’e tik merginos, 2000 // Chuligans, 2005 // Nuodai P.S. Lyg paskutinį kartą, 2009 //  Meilė EP, 2012 // Visi keliai veda prie jūros, 2014 // Biplan 20!, 2016 // Braškės, 2018

Oficiali svetainė:
http://www.biplan.lt

„Facebook“ paskyra:
https://www.facebook.com/biplanai

By |September 8th, 2012|Comments Off on Biplan

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: