Biplan

Grupės sudėtis:
Maksas Melman (vokalas, gitara)
Olegas Aleksejevas (gitara)
Serge Grey (bosinė gitara)
Aleksandr Kazakevič (mušamieji)

Susikūrusi 1995 m. „Biplan“ yra viena populiariausių Lietuvos lengvojo roko grupių iš Vilniaus. Pradinėje grupės sudėtyje buvo 4 muzikantai: Maksas Melmanas (vokalas, gitara, akustinė gitara), Olegas Aleksejevas (gitara, vokalas), Artiomas Myškinas (bosinė gitara, vokalas) ir Viačeslavas Aleksejevas (mušamieji). 2002 m. vietoje V. Aleksejevo prie mušamųjų sėdo Aleksandras Kazakevičius, o 2005 m. A. Myškiną pakeitė Seržas Grėjus (bosinė gitara, klavišiniai, vokalas).

Po mėginimų muzikuoti grupės tramplinu į sėkmę tapo pasirodymai 1996 m. Blogiausių grupių festivalyje ir „Roko marše“. 1997 m. grupė išleido savo debiutinį albumą „Banzai“.

Antrasis muzikantų albumas „Braškės“ buvo išleistas 1998 m. ir pažėrė tokius hitus, kaip „Labas rytas“, „Ketvirtadienis“, „Nupiešiu“, „Londone“, „Tiktai ten“. Albumas buvo pripažintas geriausiu metų albumu „Bravo“ muzikiniuose apdovanojimuose, o „Biplan“ tapo geriausia roko grupe bei geriausia metų grupe „Radiocentro“ rinkimuose.

1999-ieji žymėjo grupės karjeros pradžią NVS šalyse. Rusiškai įrašyta daina „S dobrym utrom“ tapo milžinišku hitu NVS teritorijoje, su „biplanais“ scena dalinosi ryškiausi šio regiono atlikėjai, grupė pasirodė grandioziniame festivalyje Ukrainoje „RocKiev“, buvo išleistas rusiškai rinkai skirtas albumas „Blondinkam“.

Po 2000 m. išleisto albumo „Jazz‘e tik merginos“ (2001 m. pasirodė rusiškas šio albumo atitikmuo „V jazz’e tolko devuški“), padovanojęs hitus „Kino filmai“ (rus. „Kinosny“) ir „Čiao bambino“. Tais pačiais metais „Biplan“ grojo viename didžiausių Rusijos festivalių „Maksidrom“ ir Kosovo bei Albanijos muzikos festivaliuose.

2003 m. „Biplan“ kartu su Svaru iš „G&G Sindikato“ įrašė dainą „1005b“, kuri buvo įtraukta į Rimo Bružo dokumentinį kino filmą IX fortas. Pabėgimas iš pragaro”.

2005 m. „Biplan“ išleido ketvirtą studijinį grupės albumą „Chuligans“, kartu su hitais „Šok ir nesustok“, „Sexodromai“ (skirtą kovai prieš AIDS) ir „Taxi“. 2007 m. grupė aktyviai koncertavo Anglijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje.

Po šio albumo sekė 2008 m. duetu su Karina įrašytas hitas „Aš be tavęs ne aš“. 2009 m. pasirodė kiek pakitusio skambesio brandus albumas „Nuodai P.S. Lyg paskutinį kartą“, padovanojęs hitus „Jūros gilumos akių mergaitė“, „Nuodai“, „Ar lauksi?“ ir jau minėtą „Aš be tavęs ne aš“. Tais pačiais metais „Biplan“ „Radiocentro“ rinkimuose gavo „Geriausios roko grupės“ apdovanojimą ir AGATA duomenimis „Biplan“ tais metais tapo antrą kartą (po 2002 m.) grojamiausia grupe Lietuvoje.

2012 m. vasarą grupė išleido EP „Meilė“, į kurią sudėjo per laikotarpį nuo ankstesnio albumo įrašytus radijo singlus „Ji sako“, „Fizika“, „Plius/Minus (Viskas bus gerai)“ ir naują dainą „Meilė“ bei kelis remiksus. Taip pat šį albumą ir ankstesnius albumus „Chuligans“ bei „Nuodai“ išleido skaitmeninėse interneto parduotuvėse visame pasaulyje, su koncertais aplankė JAV ir Airiją.

2012 m. rudenį grupė išleido rusišką albumą „Plius/Minus“, įrašytą lietuviškų albumų „Nuodai“ ir „Meilė“ pagrindu, ir surengė koncertus Kijeve, Maskvoje, Sankt Peterburge, o po kelių mėnesių Minske, Daugpilyje bei Jaltoje.

2013 m. pradžioje „Biplan“ vėl tapo viena grojamiausių grupių Lietuvoje pagal AGATA. Vasario mėnesį visiškai nauja grupės daina „Amore“ buvo įtraukta į kino filmo „Valentinas vienas“ garso takelį ir tapo Nr.1 daugelyje Lietuvos radijo stočių. Šio kūrinio vaizdo klipas surinko arti 2 milijonų „YouTube“ peržiūrų ir tapo žiūrimiausiu internete grupės vaizdo klipu.

Pavasarį „Biplan“ surengė akustinį „Amore“ koncertų turą Lietuvoje ir Norvegijoje su baigiamuoju koncertu Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje, birželį išvyko į gastroles Ukrainoje, liepą koncertavo didžiausiame Baltarusijos muzikos festivalyje „Most“ ir didžiausiame Rusijos muzikos festivalyje „Našestvije“.

2013 m. vasarą grupė savo hitą „Amore“ taip pat įrašė ukrainiečių kalba (kiek vėliau rusiškai, o 2014 m. vasario mėnesį pristatė ir baltarusišką šios dainos versiją), Lietuvoje pristatė naujausias savo dainas „O mes prie jūros“ bei „Sapnų gaudyklė (Hey Ya Ho)“. 2014 m. į kino filmo „Valentinas už 2rų“ garso takelį pateko daina „O mes prie jūros“. Gegužės mėnesį grupė buvo Gatvės muzikos dienos ambasadore Kijeve, Ukrainoje.

2014 m. birželį „Biplan“ radijo stotims pristatė dainą „Kapitonai“. Ši daina tapo pačiu populiariausiu per visą istoriją „Biplan“ kūriniu Klaipėdoje, radijo stotyje „Laluna“, kurios tope net šešias savaites išbuvo Nr. 1.

Rudenį grupė išleido pirmąjį per penkerius metus (ir šeštąjį diskografijoje) studijinį albumą „Visi keliai veda prie jūros“ ir radijo singlą „Iš taško A“. Šis albumas pasirodė lapkričio 19 dieną ir per vieną dieną tapo populiariausiu „Biplan“ albumu interneto parduotuvėje „iTunes“. Albumo pristatymo koncertą „Biplan“ surengė Vilniaus „Lofte“, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Dainą „Iš taško A“ grupė atliko „Lietuvos talentų“ superfinale, laidoje „Supermiestas“, Lietuvos sportininkų apdovanojimuose ir muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. Sausio mėnesį grupė išleido dar vieną šio albumo radijo singlą „Už laisvę!“.

2015 m. vasario 16 d. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas Maksimas Melmanas, kaip įvardinta apdovanojimą įteikusios Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės dekrete – „Lietuvos roko grupės „Biplan“ lyderis, vokalistas, gitaristas, muzikos ir tekstų autorius, aktyvus akcijos Ukrainai palaikyti Lietuvoje ir Ukrainoje dalyvis“.

2015 m. pabaigoje grupė išvyko į jubiliejinį dvidešimtmečio turą „Biplan 20!“, aplankydama Kauną, Vilnių, Panevėžį, Šiaulius ir Klaipėdą. Šiai progai „biplanai“ prikėlė savo seną hitą „Kino filmai 2015“, kurį įrašė lietuvių ir rusų kalbomis kartu su aktore Agne Ditkovskyte.

Kovo 11 proga grupė surengė solinį koncertą Klaipėdoje „Švyturio“ arenoje, į kurį susirinko apie 7 tūkstančius žiūrovų. Gegužės mėnesį grupė išleido koncertinį dvidešimtmečio albumą „Biplan 20!“. Vasarą grupė koncertavo festivalyje „Atlas Weekend“ Kijeve.

Diskografija:
Banzai, 1997 // Braškės, 1998 // Jazz’e tik merginos, 2000 // Chuligans, 2005 // Nuodai P.S. Lyg paskutinį kartą, 2009 //  Meilė EP, 2012 // Visi keliai veda prie jūros, 2014 // Biplan 20!, 2016

Oficiali svetainė:
http://www.biplan.lt

„Facebook“ paskyra:
https://www.facebook.com/biplanai

By |September 7th, 2012|Comments Off on Biplan

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: