Antikvariniai Kašpirovskio dantys

Grupės pavadinimas ir kūryba „linksmai beprotiškos“ muzikos mėgėjų ausis kutena jau nuo… 2006 metų. Du bičiuliai nusprendė kurti grupę ir, ilgai nesvarstę, pasirinko gamtoje natūraliomis sąlygomis nesutinkamą žodžių kombinaciją, sukeliančią ilgalaikę migreną gilios prasmės ieškotojams – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

2012 metais po ilgų ieškojimų ir pasikeitimų, grupę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ aplankė nušvitimas. Metamorfozes išgyvenęs branduolys Juozas Baužys ir Martynas Enčius, įvairių keistų ar netgi fatališkų sutapimų dėka, susipažino su dar trimis bendraminčiais. Nuo tada grupė vis plačiau šypsosi, smaginasi ir vis įtaigiau hipnotizuoja.

2013 metais vaizdo klipas „Apie tai, kaip žirafa sumindė kaunietį Antaną“ LRT ir Autorių teisių gynimo agentūros AGATA organizuotame konkurse „KlipVid“ užėmė 10 vietą. Po metų vaizdo klipas dainai „Joga – jėga!“ taip pat pateko į geriausių „KlipVid’o“ klipų dešimtuką.

2014 metų vasarą vilniečių grupei naują gerą startą davė „LRT Opus jaunų grupių konkursas“. Klausytojai skirstėsi į dvi stovyklas: vieniems  priminimas, kitiems atradimas.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ – stereotipus laužantys muzikos padūkėliai. Reaguodami į šių dienų gyvenimo ritmą ir atakuodami stipria energetika bei aktyvumu, muzikantai sudaro tai romantikų, tai chuliganų įspūdį. Polka, postpunk’as ir mariarchi, širdį draskančios baladės ir psichodelinės reprizos padeda apdainuoti šių dienų aktualijas – nusikalstamumą, buitines realijas, absurdišką madų vaikymąsi ir, žinoma, meilę.

Grupės simbolis ir garbės narys, be kurio neapsieina nei vienas pasirodymas – pagal slaptus brėžinius pagamintas gramofonas. Iš jo virstantys dūmai išlaisvina vaizduotę ir sufleruoja seną kaip Vilniaus senamiesčio sienos tiesą ir apreiškimą, kuris AKD lūpose įgauna naują prasmę: steampunk’s not dead!

2015-ųjų gegužę AKD pasirodė gatvės muzikos dienoje Kijeve. Rugpjūčio 11 dieną, per patį Anatolijaus Kašpirovskio gimtadienį, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išleido savo debiutinį albumą „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ (jame – 11 kūrinių ir 3 vaizdo klipai), kurį labiausiai išgarsino radijo singlas ir vaizdo klipas „Į Venesuelą“ (režisierius Saulius Baradinskas). Metų pabaigoje grupė išleido lyrišką radijo singlą „Kur nešviečia saulė“ ir kartu su Pajiešmenių pučiamųjų orkestru dalyvavo LRT televizijos projektą „Vario audra“, kuriame užėmė pirmą vietą.

Pirmomis 2016 metų dienomis vaizdo klipas „Į Venesuelą“ sulaukė gausybės peržiūrų Venesueloje, po to kai „Los dientes Antiguos de Kashpirovski“ davė interviu šios šalies spaudai, o kiek vėliau šią dainą įrašė ir išleido ispaniškai.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ laimėjo du M.A.M.A. apdovanojimus – metų proveržio ir metų vaizdo klipo nominacijose. „Į Venesuelą“ taip pat tapo žiūrovų geriausiai įvertintu darbu festivalio „Kino pavasaris“ surengtame vaizdo klipų konkurse „Kažkas atsitiko“.

Birželio mėnesį muzikantai pristatė savo naujausią dainą (ir vaizdo klipą) „Tu mano vasara“ iš būsimo antrojo grupės albumo. 2016 metais dukart lankėsi Ukrainoje – vasarą koncertavo festivalyje „Koktebel Jazz“, o rudenį surengė solinį koncertą Kijeve.

2017 metais „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išleido albumą „Problematika“, singlus „Indai“, „Žilvitis“, „Bučiuok“ ir „Mieloji, ką tu valgai?“ ir pasirodė festivaliuose „Tallinn Music Week“ Taline (Estijoje), „Stereoleto“ Sankt Peterburge (Rusijoje), „Koktebel Jazz Festival“ Černomorske (Ukrainoje) ir „Silk Road Indie Music Festival“ Čengdu (Kinijoje).

Diskografija:
Antkvariniai Kašpirovskio dantys, 2015 // Problematika, 2017

Oficiali grupės svetainė:
http://antikvariniaikaspirovskiodantys.lt

„Facebook“ paskyra:
https://www.facebook.com/AKDantys

By |April 29th, 2015|Comments Off on Antikvariniai Kašpirovskio dantys

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: