Amber Smith (HU)

engrų melodingojo roko grupės „Amber Smith“ ir muzikos vadybos kompanijos M.P.3 partnerystė – neturinti analogų Lietuvos muzikos istorijoje. Lietuvių kompanija rūpinasi Vengrijos muzikantų karjera tiek leidybos srityje, tiek ir koncertinėje veikloje. Pirmą kartą Lietuvoje „Amber Smith“ apsilankė 2007 metų pabaigoje, o jau po kelių mėnesių soliniais koncertais Vilniuje ir Palangoje pristatė savo albumą „Introspective“.

Šio albumo kūriniai „1980“, „Select All/Delete All“, „Coded“ ir titulinis „Introspective“ Lietuvoje sulaukė daugiausia nekomercinę muziką grojančių radijo stočių dėmesio. 2009 metais „Amber Smith“ Vengrijos muzikos apdovanojimuose laimėjo geriausio alternatyvinės muzikos atlikėjo nominacijoje.

Melodingomis roko dainomis išpopuliarėjusi grupė „Amber Smith“ susikūrė 2000 metais. Vienu didžiausių grupės hitu vadinamas kūrinys „Hello Sun“, kurį Vengrijoje gerai žino kiekvienas muzikos mėgėjas. Pirmąjį albumą „My Little Servant“ grupė išleido gimtojoje šalyje ir Vokietijoje, o savo koncertus surengė Prancūzijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Ispanijoje ir net Japonijoje.

Antrasis grupės albumas „rePRINT“, išleistas 2006 metais, pasižymėjo nauju skambesiu ir naujomis ambicijomis. Dalį šio albumo dainų prodiusavo grupės „Cocteau Twins“ sumanytojas Robinas Guthrie. „Amber Smith“ kelis kartus jau buvo pakviesti dalyvauti į prestižinį ir vieną populiariausių Europoje muzikos festivalį „Sziget“.

——

Diskografija:
Nincs Szükség Ránk, 2001 // My Little Servant, 2003 // rePRINT, 2006 // Introspective, 2008

My Space:
www.myspace.com/ambersmithmusic

By |May 7th, 2012|Comments Off on Amber Smith (HU)

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: