Andrius Mamontovas

Andrius Mamontovas yra vienas populiariausių visų laikų Lietuvos dainininkų. 1984-1997 m. bene populiariausios Lietuvos grupės „Foje“ lyderis, muzikos ir žodžių autorius, su šia grupe išleidęs per 10 albumų.

Melodingų pop ir roko dainų dėka „Foje“ Lietuvoje laimėjo visus įmanomus apdovanojimus (geriausia grupė, geriausias albumas, geriausias vaizdo klipas, geriausia daina, metų kompozitorius ir kt.) ir taip pat didelės gerbėjų auditorijos simpatijas. Autoritetingos pozicijos muzikos pasaulyje leido Andriui Mamontovui 1991 metais surengti koncertą, apsaugojusį Vilniaus Spaudos rūmus nuo sovietinės armijos.

Būdamas viena ryškiausių lietuviškos muzikos žvaigždžių 1995 m. Andrius Mamontovas išleido pirmąjį savo solinį albumą „Pabėgimas“, nors įvairių solo bandymų buvo ir keleriais metais anksčiau.

1997 m. Andriaus Mamontovo pasisekimą su grupe „Foje“ vainikavo baigiamasis koncertas Vilniaus Vingio parke 60 000 žmonių auditorijai. Iki šiol šis pasirodymas išlieka kaip didžiausias vienos grupės ar atlikėjo koncertas Lietuvoje.

Tais pačiais 1997 m. garsus teatro režisierius Eimuntas Nekrošius charizmatiškąjį dainininką pakvietė vaidinti pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Hamletas“, kuris sulaukė didelio pasisekimo tarp žiūrovų ir kritikų įvairiose pasaulio šalyse, buvo parodytas didžiausiuose Italijos teatruose, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje. Pasaulinį „Hamleto“ turą 1996-2005 metais sudarė per 140 pasirodymų beveik 40-tyje pasaulio šalių.

Andrius Mamontovas buvo pagrindinė žvaigždė svarbiausiuose Lietuvos pop ir roko festivaliuose ir buvo pakviestas koncertuoti kartu su pasaulinėmis garsenybėmis Bryanu Adamsu (1999 m.) ir Stingu (2001 m.). Andrius Mamontovas yra išrinktas tarp dešimties populiariausių praėjusio dešimtmečio žmonių Lietuvoje ir tapo vieninteliu  muzikos pasaulio atstovu šiame sąraše, kurį daugiausia sudarė politikai, sportininkai.

1999 m. daina „Mono arba stereo“ tapo populiariausia metų daina, o šio kūrinio vaizdo klipas iki šiol išlieka kaip vienas geriausių Lietuvoje. Per savo solinę karjerą Andrius Mamontovas išleido 6 studijinius, akustinį ir remiksuotų kūrinių albumus. Kol kas paskutinis studijinis albumas „Beribiam danguje“ buvo išleistas 2003 m. Šį diską lydėjo europinis koncertų turas su pasirodymais keturiose valstybėse.

2003-2004 m. Andrius Mamontovas du kartus iš eilės – ko dar niekam nėra pavykę – nugalėjo geriausios metų dainos ir geriausio metų albumo nominacijoje „Bravo“ rinkimuose, kuriuose iš viso yra pelnęs dvylika apdovanojimų. 2004 m. gegužės 1 d. Andrius Mamontovas tapo pagrindine Berlyne prie Brandenburgo vartų vykusio festivalio žvaigžde. Šis renginys buvo organizuotas Europos Sąjungos naujų valstybių priėmimo proga.

2004 m. pabaigoje buvo išleistas pirmasis lietuviškas vaizdo klipų DVD „TV dainos“, kuriame sudėtas 21 Andriaus Mamontovo vaizdo klipas ir filmas.

Diskografija:
Pabėgimas, 1995 // Šiaurės naktis. Pusė penkių, 1998 // Mono arba stereo, 1999 // Visi langai žiūri į dangų, 2000 // O, meile!, 2002 // Beribiam danguje, 2003 // Saldi. Juoda. Naktis, 2006 // Tyla, 2006 (…)

Oficiali svetainė:
http://andriusmamontovas.com/By |May 1st, 2012|Comments Off on Andrius Mamontovas

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author: